• 0536 214 45 86 – 0212 465 30 14
 • info@gastroarena.com.tr
 • MEHMET YALÇINKAYA

  MEHMET YALÇINKAYA

  Mehmet Yalçınkaya Türkiye’nin önde gelen executive cheflerinden biridir. 1974 yılında Bolu’da doğan Mehmet Yalçınkaya şu anda Türkiye’nin şef derecelendirmesinde en üst sırasındadır. Mesleğe küçük yaşlarda başlayan Yalçınkaya, on iki yaşında ilk şeflik eğitimini amcasından almıştır. Sonrasında mutfak eğitimlerini tamamlayan Mehmet Yalçınkaya ülke sınırlarında birçok ünlü restoranda çalışmıştır; Fransa, Almanya ve Katar’da da Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaparak başarılarını yurt dışına taşımış, Türkiye’yi gururla temsil etmiştir.

  2005 yılında Amerika’nın ünlü gurme dergisi “CULINARY”de ve yine aynı derginin internet sitesinde Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlanmıştır.

  2007 yılında Türkiye’de bir ilk sayılacak Banquet servislerinde minimalist ve butik bir çalışma olan kişiye özel servis konseptini geliştirmiştir.

  2008 yılında EUROTURKCHEFS CULINARY TEAM adlı takımı kurmuş, uluslararası yarışmalarda takımın kaptanlığını yapmıştır.

  Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazanmış, Fusion Mutfak akımını Türkiye’de ilk kez Mehmet Yalçınkaya uygulamıştır.

  Farklı tatların buluşması diye nitelendirilen Fusion Mutfak akımını yaptığı özgün çalışmalarla Türkiye’de ilk uygulayan şeflerden biridir.

  WhatsApp chat